fbpx

Księgowa z Krakowa

Księgowa z Krakowa

W każdej firmie, także i w kancelarii Księga, księgowa pełni bardzo ważną rolę. Musi to być przede wszystkim osoba bardzo dokładna, opanowana i mająca doświadczenie. Jest to dziedzina w której wszystko musi się zgadzać nawet przysłowiowy jeden grosz. Dlatego w tym biurze rachunkowym pracują doświadczone i odpowiedzialne osoby. Do ich obowiązków należy między innymi prowadzenie ksiąg rachunkowych praktycznie wszystkich spraw związanych z przychodami i rozchodami w danej jednostce gospodarczej. Wszystkie te informacje oczywiście wprowadzane są na bieżąco na odpowiednie konto księgowe. Nasze księgowe zatrudnione w kancelarii, uczestniczą często w szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Dzięki temu mają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia ksiąg rachunkowych naszych klientów. Zależy nam na jak największej liczbie zleceniodawców, dlatego staramy się aby nasi pracownicy byli na bieżąco z przepisami, które ulegają częstym zmianom. Księgowa musi się przecież znać na obliczaniu podatków, umieć przygotować deklaracje podatkowe, pilnować terminowości rozliczeń  z najważniejszymi instytucjami jakimi są ZUS oraz Urząd Skarbowy i innymi w zależności od działalności jaką prowadzi klient. Nie oszczędzamy kosztów na podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszych pracowników. Dzięki temu mamy coraz więcej zadowolonych osób z poziomu świadczonych przez nas usług.

Dobra księgowa

W naszej kancelarii pracują bardzo dobre księgowe, ich doświadczenie oraz odpowiednie wykształcenie zadecydowały o zatrudnieniu u nas. Osoba taka ma nie tylko obowiązek prowadzenia wszelkich ksiąg rachunkowych, ale także musi ją cechować umiejętność kontaktu z klientem. Przychodzą do nas bardzo często osoby pragnące rozpocząć swoją własną działalność gospodarczą, najczęściej nie mające pojęcia od czego należy zacząć. Po to mamy księgowe, aby pomogły przygotować całą potrzebną dokumentację na rozpoczęcie działalności oraz sporządzić wszystkie wymagane deklaracje i odpowiednie zgłoszenia do niezbędnych urzędów. Takimi sprawami może zająć się wyłącznie doświadczona księgowa. Klienci, którzy powierzają nam prowadzenie swojej rachunkowości mogą być pewni, że wszelkie ich sprawy zostaną sprawnie i szybko załatwione w profesjonalny sposób. Chętnie udzielane zostają i wyjaśnione informacje w przypadku jakichkolwiek wątpliwości ze strony klienta. Każda osoba jest inna i trzeba umieć nawiązać wspólny język, tak aby wszyscy byli zadowoleni z naszych usług księgowych.

Ważna i odpowiedzialna praca

Zawód księgowego nie każdy może wykonywać, jest on jednak bardzo ważny w prowadzeniu działalności małej, średniej czy też dużej firmy. Dlatego nie tylko ważne jest odpowiednie wykształcenie, doświadczenie czy znajomość przepisów. Liczy się również opanowanie, sumienność, umiejętność logicznego myślenia i analizowania zdarzeń gospodarczych. Nie wystarczy zaksięgować daną fakturę czy rachunek na odpowiednim koncie. Trzeba umieć w razie potrzeby znaleźć ewentualny błąd, analizować dlaczego coś się nie zgadza. Wszystko powinno być w porządku, a jednak coś nie gra. Nie można mówić o tym, że po prostu to jest wina komputera. Tak niestety nie jest. Wszelkie informacje wprowadzone zostają do odpowiedniego programu księgowego, owszem są w dużym stopniu przetwarzane, przez dostosowane do tego programy księgowe. Jednak dobra księgowa musi umieć radzić sobie także bez komputera. W trosce o naszych klientów dokonaliśmy starannie wyboru odpowiednich pracowników, aby nasi klienci byli zadowoleni z tego, że powierzyli prowadzenie swojej rachunkowości właśnie naszej kancelarii.