fbpx

Outsourcing księgowości

Outsourcing księgowości

Dlaczego outsourcing?

Kraków to prężnie rozwijające się miasto. Coraz większy wachlarz usług, przedsiębiorstw i handlu prowokuje tworzenie nowych miejsc pracy. Wiele firm które niegdyś działalność zamykały we własnych strukturach, często zmieniają zasady działania decydując się na outsourcing. Pojęcie „outsourcing” pochodzi z połączenia 3 angielskich słów: outside (zewnętrzny), resource (zasoby) i using (korzystanie). Tłumacząc dosłownie oznacza to ścisłą współpracę z firmą lub usługodawcą, przy czym nie jest to jedno czy kilkukrotne zlecenie, ale stała realizacja konkretnych działań.

Zakres firm które kwalifikują się do tego pojęcia, jest wbrew pozorom bardzo dużo. Między innymi podmioty prowadzące księgowość, administrację, transport, marketing, usługi teleinformatyczne, zaopatrzenie i tym podobne. Ten sposób współpracy posiada wiele zalet. Jedną z nich i główniejszą jest oszczędność finansowa. W wielu przypadkach przy długotrwałej współpracy można negocjować ceny. Zlecając prowadzenie administracji zewnętrznej firmie płaci się za realne działanie, a nie za pełen etat. Odpadają także wydatki na sprzęt czy doszkalanie pracowników. Także w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń podmiot zlecający usługę ma możliwość znalezienia szybkiej firmy zastępczej. Nie jest to takie trudne jak nagłe poszukiwanie księgowej czy konserwatora.

Rozwiązanie dla każdego

Najczęściej korzystającymi z outsourcing są małe firmy i osoby samodzielnie prowadzące działalność. Nie jest możliwe aby drobny przedsiębiorca miał wiedzę z każdego zakresu, tym bardziej odległego niż kierunek jego firmy. Zlecając część zadań oszczędza się czas. Także dzięki outsourcingowi można za niewielkie pieniądze korzystać z dobrodziejstw wielu branż, włącznie z postępem i bieżącym dostosowaniem do rynku i przepisów. W przypadku niezadowolenia ze współpracy lub wykrycia nieprawidłowości można zmienić usługodawcę. Co za tym idzie jest możliwość wybrania najlepszego partnera bez konieczności kompromisu. To czego można być pewnym nawiązując outsourcing to dostęp do specjalistów. Osoba lub firma świadcząca konkretne działanie z pewnością będzie bardziej kompetentna niż nowi, nawet najbardziej wyszkoleni pracownicy.
Szczególnie freelancerzy są grupą najchętniej korzystającą w ramach stałej współpracy z zewnętrznym usługodawcą. W firmie jednoosobowej czas jest na wagę złota i nie ma realnej potrzeby aby marnować go na wypełnienie rozliczeń, czy skupianiu się na specyficznych, aczkolwiek innych niż docelowa branża, zadaniach.

Oferujemy stałą współpracę

Dostosowując się do potrzeb współczesnego rynku i wychodząc na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców także i nasze biuro rachunkowe Księga z Krakowa oferuje stałą współpracę. Lata doświadczenia nauczyły nas czynnego udziału w naszej branży. Nieustannie dbamy o podwyższanie naszych kwalifikacji które w połączeniu z wiedzą praktyczną są potężnym narzędziem. Z każdym zadowolonym klientem czujemy się jeszcze bardziej zobowiązani do oferowania usług na jak najwyższym poziomie. Chętnie udzielamy porad i konsultacji już na etapie rozważania współpracy z nami. Nasza wiedza jest dobrem, które przede wszystkim ma służyć Wam, naszym przyszłym i obecnym klientom.

Doskonale zdajemy sobie sprawę że to od nas zależy czy i na jak szeroki wachlarz usług Państwo się zdecydują, a jest on niezwykle szeroki. Zaczynając od początku działalności, pomagamy zakładać biznes, prowadzimy i nadzorujemy księgowość, a także tworzymy różnorodne raporty dla urzędów.

Sprawdzona kancelaria podatkowa

Kancelaria Podatkowa Księga należy z całą pewnością do najlepszych. Gwarantuje swoim klientom profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Warto skorzystać z jego usług w dobie stale zmieniających się przepisów. Tutaj znajdą państwo fachową obsługę swoich ksiąg, oszczędzając czas i unikając niepotrzebnego stresu. Na prowadzeniu księgowości trzeba się znać. Lepiej zainwestować trochę środków i powierzyć to doświadczonym osobom, a będziecie Państwo mieli gwarancję, że cała dokumentacja trafi na czas w odpowiednie miejsce do określonego urzędu. Jeżeli klient zdecyduje się na dłuższą współpracę, proponujemy często odbieranie wszystkich dokumentów i przywozimy do siedziby jego firmy gotowe sprawozdania. Nasza oferta obejmuje wiele zagadnień.

Pomagamy w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Na życzenie klienta prowadzimy jego nowo założone księgi. Prace wykonujemy bardzo starannie i terminowo. Zajmujemy się praktycznie wszystkimi sprawami, podatkami, odprowadzaniem składek do ZUS lub KRUS. Z naszej pomocy mogą korzystać nie tylko podmioty gospodarcze ale także osoby prywatne, pragnące np. złożyć dokumentację w ZUS lub Urzędzie Skarbowym. Do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny. Wszyscy są dla nas jednakowo ważni, traktowani są w taki sam sposób. Nasze biuro rachunkowe na bieżąco śledzi zmiany w przepisach wprowadzając je od razu w życie w powierzonych nam dokumentach. Stale poszerzamy swoją wiedzę, uczestniczymy w szkoleniach. Jest to niezmiernie ważne aby móc prawidłowo prowadzić, powierzoną nam przez klientów dokumentację. Jesteśmy znanym biurem w mieście, wiele osób nam już zaufało. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.